iMaster SERVISS & REMONTS

iMaster servisa centrs: Stabu iela 45, Rīga / serviss@imaster.lv / +371 25675075

Boot Camp un Parallels Desktop

Boot Camp un Parallels Desktop ir divas dažādas iespējas, kā uz Mac datoriem var strādāt ar Microsoft Windwos operētājstistēmu.

Boot Camp

Boot Camp ir Apple izstrādāts risinājums, kas ļauj Windows sistēmai strādāt pilnvērtīgi kā uz jebkura cita datora, izmantojot visus datora komponenšu resursus. Windows programmām ir pilna pieeja pie visiem procesora kodoliem, 3D grafiskās kartes, ātrgaitas ligzdām un tīkla resursiem kā USB, FireWire, Wi-Fi, AirPort, Gigabit Ethernet un draiveriem priekš Audio un Bluetooth funkcionāla. Boot Camp programmatūras atbalsts priekš Windows, kas ļauj realizēt visas šīs funkcijas ir lejupielādējams no Apple mājaslapas. Ja jūs izmantojat Mac OS X v10.5 vai Mac OS X v10.6, tad Boot Camp programmatūras atbalsts ir pieejams uz Mac OS X instalācijas DVD diska. Pēc veiksmīgas Windows uzstādīšanas, ieliekot datorā datu nesēju ar Boot Camp programmatūras atbalstu (USB atmiņa vai DVD disks), sistēmā Windows automatizēti tiks uzstādīts nepieciešamais programmnodrošinājums. Boot Camp atbalsta Microsoft Windows XP ar Service Pack 2/3, Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1 un Windows 10 (Windows 7 un jaunākām sistēmām nepieciešams Mac OS X v10.6 ar Boot Camp 3.1 versiju vai jaunāku). Plašāku informāciju skatiet Boot Camp: Sistēmas prasības priekš Microsoft Windows.

Boot Camp Assistant jeb palīgs izveido papildus partīciju uz cietā diska paredzētu tikai Windows sistēmai nedzēšot ārā esošos Mac OS X sistēmas datus.

Pēc uzstādīšanas ir iespējas pārslēgties starp Mac OS un Windows operētājsistēmām – slēdzot iekšā datoru, pieturot nospiestu Option (Alt) pogu vai katrā no operētājsistēmas vadības paneļiem norādīt partīciju no kuras startēsies dators.

Boot Camp ir bezmaksas programmatūra, bet Windows operētājsistēmai ir jabūt iegādātai licences atslēgai, lai to korekti varētu aktivizēt pēc visiem licencēšanās noteikumiem.

Parallels Desktop
Parallels Desktop izmanto savādāku pieeju – tas ļauj vienlaicīgi reālā laikā izmantot gan Mac OS operētājsistēmu, gan Windows izmantojot virtuālās mašīnas tehnoloģiju. Salīdzinot ar Boot Camp, jums nav vajadzības dalīt cieto disku dažādās partīcijās un pārstartēt datoru katru reizi, lai pārslēgtos starp šīm operētājsistēmām.

Šādā veidā viegli var pārvietot failus starp abām sistēmām un startēt Windows programmas pa tiešo no Mac OS vides.

Sistēmas prasības priekš Parallels Desktop

  • Mac dators ar Intel Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7, vai Xeon procesoru (Core Solo un Core Duo procesori vairs netiek atbalstīti)
  • Minimums 2 GB operatīvās atmiņas (4 GB operatīvās atmiņas būtu vēlams, ja tiks izmantota Windows 7 vai jaunāka operētājsistēma un ja Mac OS operētājsistēmas versija ir Mac OS Lion)
  • Aptuveni 700 MB brīvas cietā diska vietas priekš Parallels Desktop instalācijas

·         Aptuveni 15 GB brīvas cietā diska vietas priekš katras virtuālās mašīnas

Programmatūras prasības priekš Parallels Desktop

·         Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 vai jebkura jaunāka versija

Kuru izvēlēties?
Ja jūs gribat maksimālu veiktspēju vai plānojat lietot Windows vidi ikdienā, tad Boot Camp būs labāka izvēle, kā arī Boot Camp ir bezmaksas produkts, ko piedāvā pats Apple. Parallels Desktop ir komerciāls produkts un tam jāiegādājas licence, bet ja jūs tomēr gribat izmantot abas sistēmas vienlaicīgi vai Windows programmas pa retai reizei, tad šādā gadījumā iesakām izvēlēties Parallels Desktop.